Európa - vyhľadajte si hotel, penzión alebo chaty a chalupy k prenájmu

Vitajte na stránce Európa na našich webových stránkach PensionHotel. Sme bezpečný a lacný on-line rezervačný systém, v prevádzke od roku 1999! Tu nájdete tie najlepšie hotely, lacné hotely, penzióny, chalupy, byty a apartmány, reštaurácie a kempingy. Prehľad Európa hotely poskytuje informácie o aktuálnom ubytovaniu v súkromí a ďalšie cestovné informácie. Ak hľadáte lacné ubytovanie, ponúkame viac než 657778 tipov na cestovanie, ubytovanie, cenovo dostupné apartmány, izby za najlepšie ceny, vrátane pobytov pre psov.

Berlín - hlavné mesto Nemecka

Hlavné mesto Nemecka leží v jazernatej, nížinnej krajine Brandenburska.

Berlín je jednou z najživších, najviac vzrušujúcich a najrozmanitejších európskych metropolí. Životný štýl a jedinečná atmosféra - všade človek cíti pulzujúci život bulvárov, umeleckých stánkov a blších trhov. 300 lokálov a 7 000 hostincov je otvorené nonstop.

Tradičným centrom Berlína je Alexanderplatz, námestie s dominantou televíznej veže a chrámom Panny Márie. Miestna trieda Kurfürstendamm je obchodným, nákupným a kultúrnym centrom mesta.

Berlín sa vyznačuje veľkým počtom kultúrnych a vedeckých zariadení, z ktorých niektoré dosiahli veľkú známosť a popularitu aj v zahraničí - napríklad Pergamonské múzeum, Egyptské múzeum, Ríšsky snem (Reichstag), Brandenburská brána.

Berlín sa chváli aj rozsiahlymi zelenými plochami. K najznámejším patrí napríklad Tiergarten, ležiace pomerne v centre mesta, obľúbený pre prechádzky, známy ako miesto kde sa koná Love Parade.

Ubytovanie v Berlíne:
Hotel Steigenberger Berlín.
Hotel Eurostars Berlín.

 

Paríž - najkrajšie mesto sveta

Paríž je hlavné mesto Francúzska. Leží v oblasti ohraničenej Montmartre, Belleville, Chaillot a Montparnasse, ktoré dnes patria už celkom k mestu.

Paríž oplýva množstvom pamiatok z dôb keltských až po súčasnosť.

Eiffelova veža - táto 324 metrov vysoká a 10000 ton ťažká stavba vznikla roku 1889. Staviteľom bol Gustav Eiffel a hoci mala byť pôvodne strhnutá už v roku 1910, stojí tu dodnes.
Víťazný oblúk (Arc de Triomphe) - oblúk sa nachádza na Place de Gaulle a je 50m vysoký. V mohutnej budove sa nachádza aj múzeum a hore je vyhliadková terasa.
Moulin Rouge - najznámejší parížsky nočný podnik. Bol založený už v roku 1889 a dominuje mu veterný mlyn umiestnené na streche.
Katedrála Notre Dame, Sacré-Coeur, Múzeum Louvre, Luxemburská záhrada, Versailles, Disneyland.

Systém mestskej hromadnej dopravy v Paríži je prehľadný a najvýhodnejšie je používať metro v kombinácii s mestskou rýchlodráhou RER.
Ponúkame Vám ubytovanie všetkých cenových kategórií v Paríži, kde si budete môcť výhodne zarezervovať vami vybraný hotel na čo najlepšom mieste alebo nájsť najlacnejšie hostel...

Ubytovanie v Paríži:
Hotel Concorde La Fayette Paríž.
Hotel De Buci Paríž.

 

Rím - Večné mesto

Rím je hlavným mestom Talianska, bol založený pred 2700 rokmi a leží v regióne Campagna di Roma, asi 30 kilometrov od Tyrhénskeho mora. Celým mestom preteká slávna rieka Tiber.

V Ríme si určite nenechajte ujsť prvotriedne a svetovo uznávane kultúrne inštitúcie. Dôležitá je Pápežská univerzita, Národná a Vatikánska knižnica, Goetheho inštitút a mnohé ďalšie.

Za návštevu rozhodne stojí Vatikán, Forum Romanum, Anjelský hrad, Koloseum, katakomby či nespočetné múzea a galérie.
Koloseum - najznámejšia staroveká pamiatka z roku 80, najväčšie antické divadlo.
Pantheon - tento chrám je dodnes asi najveľkolepejším svedectvom antického staviteľstva v Ríme.
Kapitol je najznámejší a najvyšší zo siedmich rímskych pahorkov.

Obyvatelia Ríma milujú nočný život a večere v reštauráciách, schádzajú sa celé rodiny a veľké skupiny priateľov.
Či budete robiť v Ríme čokoľvek a budete kdekoľvek, určite nikdy na čas tu strávený nezabudnete.

Ubytovanie v Ríme:
Hotel Radisson Blu es. Rím.
Hotel Point Rím.

 
 
facebook g+ twitter