Kooperační partneři

Ubytování-ubytování.cz

Rezervačný ubytovací portál pre hotely, penzióny, chaty a apartmány nielen v Českej republike, ale i v mnohých krajinách sveta. Na webovej stránke www.ubytovani-ubytovani.cz je prezentované fotografiami a cenníkom.
Ak Vás nejaký apartmán, chata, penzión či hotel zaujme, môžete ho on-line rezervovať.
Po odoslaní vyplneného formulára dostanete odpoveď, ktorý pracovník bude Vašu objednávku vybavovať. Počas 24 hodín dostanete e-mailom odpoveď od firmy Ubytovanie-Ubytovanie-Limba s konkrétnymi výpočtami Vašej objednávky.

Ubytovanie v Chorvátsku - Apartmány Chorvátsko 2012

Chorvátsko je jeden z ekologicky najzachovalejších priestorov Európy! So svojimi plážami, podnebím, 2700 slnečnými hodinami ročne a 8národními parky je skutočnou perlou medzi inými stredomorskými destináciami.

Jedná sa o jedinečné miesto v Európe pre plavby motorovými a pretekárskymi člny a tiež jachtami. Na tejto stránke www.ubytovanivchorvatsku.cz sa presvedčíte, že je Chorvátsko právom nazývané krajinou ostrovov, pretože ich má okolo pobrežia viac ako tisíc, z ktorých každý je iný.

Jedným z nich je ostrov Pag, ktorý je tretím najdlhším ostrovom a leží v severnej časti Dalmácie. Slnečný svit je tu až 320 dní v roku. teplé mora pozýva na kúpanie od mája do októbra. 
Na území Chorvátska začal prekvitať obchod av súčasnosti je z tejto krajiny nádherné letovisko ponúka nielen množstvo kultúrnych pamiatok, ale aj kvalitné turistické zázemie a služby, ktoré veľmi spríjemní dovolenku v Chorvátsku.

Početné námorné bitky, ktoré prepukali medzi Benátčanmi a Habsburgovcami vydávajú svedectvo v hlbinách mora lemujúcimi pobreží Chorvátska. Nájdete tu opevnené prístavné mestá, vraky lodí a historické prístavy, ktoré boli kotviska nádherných vojnových aj obchodných lodí.

Ak sa rozhodnete prežiť dovolenku práve tu, určite by ste si nemali nechať ujsť výlety na chorvátske ostrovy, potápanie v priezračných hlbinách tunajšieho mora či jazdu na lodi, ktorá vám otvorí úplne iný pohľad na chorvátske pobrežie.

Ubytovanie v Chorvátsku môžete nájsť aj na týchto stránkach:
www.accommodationincroatia.netwww.unterkunftinkroatien.dewww.zakwaterowaniewchorwacji.plwww.alloggioincroazia.itwww.croatia-hrvatska.eu.

Webové štúdio

Chystáte li sa podnikať v oblasti ubytování a cestovanie, vlastníte ak hotel, penzión či chatu na prenájom, tak jedna z nejdůležitějčích vecí je dobrý web. Webové štúdio websites.cz ponúka služby v oblasti tvorby webových stránok, web dizajnu, grafického dizajnu, a návrhu systémov. Firma vám zaistí tvorbu www stránok podľa Vašich predstáv a obsah webových stránok si budete môcť upravovať sami, bez zásahu programátora.

Ubytovanie v Burgasu

Burgas je druhé najväčšie mesto bulharského pobrežia (po Varne). Leží od Varny južne, v hlbokom Burgaskom zálive. Cez Burgas sa do krajiny dostáva veľa turistov. Mesto vám ponúka krásne pobrežie s rozsiahlu, širokou plážou, celá je obklopená zeleňou, lemovaná stánky s možnosťou zakúpenia občerstvenia i jedla, pozdĺž pobrežia sú toalety a pri troche dobrej vôle narazíte aj na sprchu. Čiernomorská mestská pláž je výnimočná temne šedým pieskom obsahujúcim magnetovec (liečivé účinky); mesto obklopené tromi jazerami (Burgaskom, Atanasovské, Mandrenské).

Dovolenka na chalupe

Prenájom chát a chalúp je u nás stále obľúbenejšie. Ľudia milujú pokoj, romantiku, radi spoznávajú a prevádzkujú športové aktivity a potrebujú si oddýchnuť od každodenného zhonu. To všetko pri ubytovanie na chalupách a chatách, ale aj v penziónoch môžu nájsť. Na tomto linku chalupy a chaty je vidieť, že veľmi obľúbené sú najmä u rodín s malými deťmi.

Slovensko

Slovensko má veľmi dobré prírodné podmienky i geografické postavenie pre rozvoj cestovného ruchu a preto sa stáva cieľom mnohých turistov.Slovensko je atraktívny najmä pre svoje prírodné krásy, najmä pre hory a jaskyne. Nemožno však zabudnúť aj na kultúrne a historické zaujímavosti ako stredoveké mestá, hrady, ľudovú architektúru, kúpele a lyžiarska strediska. Medzi najnavštevovanejšie destinácie patrí Vysoké Tatry.

Čarovný kraj v Južných Čechách

Česká Kanada je vžitý názov pre územie ležiace v Juhočeskom kraji na pomedzí historických krajín Čiech a Moravy zhruba medzi mestami Nová Bystřice a Slavonice a obcí Kunžak. Nachádza sa v juhovýchodnej časti okresu Jindřichův Hradec. Práve pre prírodný charakter krajiny, početné vodnej hladiny a rozsiahle lesné komplexy, aj pre trochu sychravější klimatické ráz, je táto oblasť nazývaná Českú Kanadou. Oblasť je tvorená žulovou a silne zalesnenou Novobystřickou vrchovinou. Najvyšším bodom je s výškou 738 metrov Vysoký kameň. Po celej Českej Kanade sú rozosiate skalné a kamenné útvary. Pomerne hojné sú tu aj rybníky (Kačležský, Krvavý, Osika, Blato). centrom Českej Kanady je odnepamäti románska zrúcanina hradu Landštejn. 
Nesmieme zabudnúť na neďaleké lázeňské mesto Třeboň, ktoré je súčasne strediskom CHKO Třeboňsko.

Galleria degli Uffizi

Toskánsko je krásny kraj pretkaný úrodnými údoliami, bohatou vegetáciou as príjemnou klímou. Rozkladá sa vo strednom Taliansku pri pobreží Tyrhénskeho mora. 
Je to kraj preslávený umením a históriou. Mestá často obklopujú etruské hradby a hojne rozšírená vegetácia cyprusov. Krásne paláce svedčia o bohatstve tohto kraja a stredoveké radnice ukazujú na odvekú tradíciu demokracie a samosprávy. Hlavným mestom provincie je Florencia, ktorá sa za renesancie stala centrom umenie a dodnes láka tisíce turistov svoju galérií Uffizi s najväčšou kolekciou talianskeho renesančného umenia, pôvabným mostom Ponte Vecchio s obchodíkmi zlatníkov, dómom s baptistériom, gotickým kostolom Santa Croce a ďalšími pamiatkami.

Bublajúce mesto

Budapešť je jediné veľkomesto na svete, v ktorom je viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Metropola stojí viacmenej na bublajúce pôde. Celkom 123 prameňov tu denne vychrlí viac ako 70 miliónov litrov vody o teplote 26-76 ° C. Liečivé vlastnosti prameňov sú rôzne, takže každé kúpele sa zameriavajú na iné choroby. Kráľovské kúpele, kúpele Raitzen a Rudas sú vykonané v rímskom, prípadne tureckom štýle, zatiaľ čo kúpele Széchenyi boli postavené v štýle neoklasicistickom. Ak pridáte cigánsku hudbu, pikantné jedlá, čardáš a tokajské víno​​, dostanete kombinácii za ktorú často cestujú návštevníci do Budapešti ležiace na rieke Dunaj.

Ochutnajte obvařanek

Ak navštívite Poľsko a mesto Krakov, nezabudnite ochutnať obvařanek. Obvařanek, poľsky obwarzanek je tradičné pečivo v Krakove a okolí v tvare krúžku s priemerom asi 15-20 cm, ktoré je posypanie makom, hrubou soľou alebo sezamom. Kôrka je chrumkavá, striedka vláčna. Názov pochádza z prípravy, kedy sa sformované prstence z dvoch prameňov cesta zadělaného niekoľko hodín vopred ponára na chvíľu do vriacej vody, niekoľko desiatok sekúnd sa varí a keď vyplávajú na hladinu, dávajú sa po osušení piecť dozlata pri teplote asi 250 ° C (asi 15 minút). Tradícia pečenia obvařanků je stará, prvé dochované zmienky pochádzajú zo 14. storočia v podobe účtu kráľovského dvoru. Ďalším zachovaným prameňom je privilégium vydané kráľom Jánom Olbrachta 26. mája 1496 stanovujúce, že obvařanky môžu piecť a predávať len krakovští pekári.

Orlie cesta v Tirolsku

Tirolsko je tretí najrozľahlejší krajinou Rakúska. je to spolková krajina s najdlhšími hranicami, ktoré sú dlhé 719 km. Svoje hranice zdieľa Tirolsko s Nemeckom, Talianskom az malej časti tiež so Švajčiarskom. Orlie cesta je diaľková trasa 280 km dlhá, ktorá vedie naprieč celou zemou: od St. Johannu v tirolskom Unterland, okolo pohoria Wilder Kaiser, ďalej oblastí Brandenberských Álp, pohoriami Rofan a Karwendel a nakoniec Lechtalskými Alpami do oblasti St. Anton am Arlberg. Orlie cesta ponúka celú škálu horských túr a ukazuje turistom nádhernú krajinu a najkrajšie miesta Tirolska.

 

 

facebook g+ twitter