Informácie o Hotel Stiegenwirt

Víta Vás Hotel Stiegenwirt na našom rezervačnom portáli PensionHotel. Tu získate celkové informácie o vybranom objekte Hotel Stiegenwirt, o cenách, vybavení a zaujímavostiach v okolí. Nájdete tu adresu i všetky kontaktné údaje pre Hotel Stiegenwirt, v prípade, že nie sú uvedené kontaktné údaje, môžete zistiť obsadenosť, prípadne ihneď vyplniť rezervačný formulár pre Hotel Stiegenwirt.
  • Hotel Stiegenwirt

Hotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - HotelyHotel Stiegenwirt: Ubytovanie v hoteloch Schärding - Hotely
Názov:  Hotel Stiegenwirt
Ulice:  Schlossgasse 2-6
Mesto:  4780 Schärding
Okres:  Schärding okres
Kraj:  Horné Rakúsko
Štát:  Rakúsko
Mapa:  prejsť na mapu
Průměrná cena:
Osoba/noc
88 €
 

 Tento text je dostupný také v: endefresitrutrnlzh

Quick description

In the town centre of Schärding, Hotel Stiegenwirt features an à-la-carte restaurant with a terrace, a cocktail bar and a café, and offers a spa area with sauna and infrared cabin facilities and massage treatments. Free Wi-Fi is provided in the entire property. Buffet breakfast is available. Regional and Mediterranean cuisine, as well as seasonal and vegetarian dishes, are served in the rustically decorated restaurant. All rooms are soundproofed, and come with satellite TV and a minibar. A private bathroom, fitted with a shower or a bathtub and provided with a hairdryer and free toiletries, is included in each unit. Some also comprise a balcony. The Stiegenwirt Hotel is located nearby the Innradweg and close to the Donauradweg cycling paths. Bicycles can be rented on site, and bicycle storage is also provided. An outdoor pool is located 1 km away. Limited private parking is available on site for free and requires a reservation. Private parking can also be arranged at a location nearby for a surcharge.

 
 
facebook g+ twitter